CNC Lazer Kesimin Kullanım Avantajları

CNC Lazer Kesimin Kullanım Avantajları

CNC Lazer Kesim Nedir? Avantajları Nelerdir?

CNC (Computer Numerical Control – Bilgisayarlı Sayısal Kontrol) kesim hizmeti geleneksel anlamda torna tezgahında insan eliyle gerçekleştirilen kesim ve biçimlendirme işlemlerinin, bilgisayar programlarında kodlamayla sağlandığı teknolojik bir hizmettir. İnsan gücünü manuel işlem olarak kabul edersek, CNC lazer kesim tamamen otomatize edilmiş dijital bir işlem kabiliyetine sahiptir. İşlem gücü ve kapasitesi, bilgisayar programında belirlenen yönergelere göre değişkenlik göstermektedir. Özetle CNC lazer kesim, cihaza, kodlar aracılığıyla talimatlar vererek çok hassas işlemler yapabilmemize olanak sağlayan gelişmiş bir teknolojidir. 

Otomotiv, inşaat, elektrik ve elektronik başka olmak üzere yüzlerce farklı sektörün faydalandığı CNC lazer kesim hizmeti, işletme sahiplerine önemli oranda avantaj sağlar. Bilindiği üzere bir materyalin formunda yapılacak herhangi bir değişim, beraberinde bir takım dezavantajlara ve maliyete neden olur. Eritme işleminde hammaddenin bir kısmı buharlaşabilir ya da delme ve yontma işlemlerinde ortaya belli bir miktarda artık sarf malzemesi çıkar. Küçük ölçekli işletmelerde ve işlemlerde tolere edilebilecek kalemler olarak görülse de büyük ölçekli işletmelerin orta ve uzun vadede ciddi bir kayıp yaşamasına sebep olan bu giderler, CNC lazer kesim teknolojisi ile minimum düzeye indirilir.

İmalat sanayinin belki de en önemli hususu, malzemelerin zamanında ve eksiksiz biçimde teslim edilmesidir. CNC lazer kesimde kalifiye insan gücü ihtiyacı ortadan kalktığı için, sürekli ve stabil bir verimde çalışma söz konusudur. Bunun yanı sıra işlem yapılacak yüzey ahşap, seramik, metal, pleksi veya cam olabilir. Her bir yüzey için özelleştirilmiş hassas manevra ve işlem kabiliyeti, CNC makineleri ile mümkündür. Günümüzde ağır sanayide kullanılmak üzere parça imalatından hediyelik eşya ürünlerine kadar geniş bir yelpazede kullanılan CNC lazer kesim hizmeti, profesyonel ekip ve ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

İzmir Laser Oktay Atıcı tarafından imalat sektöründe hizmet vermek için İzmir Atatürk Organize Sanayii Bölgesinde kurulmuştur. Kalitesi, güvencesi, deneyimli personeli, yılların kazandırmış olduğu tecrübesi ve yeni nesil teknoloji makineleri ile yurt içi ve dünya çapında değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için www.izmirlaser.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir