Yazılar

Fiber Lazer Kesim Nedir? Nasıl Olur?

Fiber lazer kesim cihazları işletmeler tarafından son yıllarda kullanımı artan bir teknolojidir. Kesim yapabildiği yüzey çeşidinin fazla olması, bakım ve sarf malzemelerinin bütçe dostu olması ve hassas işlemlerde daha kaliteli ürünler ortaya çıkarması sebebiyle fiber lazer kesim makinelerinin avantajlı bir seçim olduğunu söylemek mümkündür.

Bilindiği üzere lazer kesim makineleri metal, plastik, deri veya altın gibi çeşitli yüzeylerin şekillendirilmesinde ve kesilmesinde kullanılan bir araçtır. Yoğun bir işleme prensibiyle çalışan lazer kesim makinelerinde asıl odak, ortaya çıkan ürünün kusursuz biçimde olmasıdır. Sıfıra yakın olan hata paylarını etkileyen etmenler arasında kesim yapılan yüzey, detay ve işlem miktarı sayılabilir. İzmir Laser, 0.10mm ile 25mm kalınlığı arasındaki tüm kesim işlemlerini kabul edilebilir tolerans aralığında gerçekleştirmektedir.

Geleneksel takı tasarımında ve üretiminde oldukça detaylı ürünler ortaya çıkarmak mümkün olsa da, seri üretim gerektiren modellerde fiber lazer kesimine ihtiyaç duyulmaktadır. Fiber lazer kesimde özellikle altın ve gümüş gibi değerli maden işlemelerinde 1 gr dahi önemli olduğu için sıfır kayıpla ürün üretimi şarttır. Akıllı teknolojilere dahil edilen bu kesim türünde kayıp sıfıra indirgenmektedir.

İzmir Laser, imalat sektörüne hizmet vermek amacıyla İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. İzmir Laser alanında uzman ve tecrübeli personeliyle birlikte siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda kaliteden ödün vermeden, hem yurtiçi hem de yurt dışı ağırlıkta olmak üzere birçok sektöre hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için www.izmirlaser.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz