Yazılar

CNC Abkant Bükümü Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

CNC Abkant Büküm yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır;

– İş parçaları makinanın her iki tarafına da eşit uzaklıkta tutulmalıdır.

-CNC Abkant Büküm iş parçasının makinaların arka dayama kısmına dayanması gerekmektedir.

– Arka dayama kısmına dayanmaması halinde istenilen ölçülerde sonuçlara ulaşılamayacağı söz konusu olabilir.

– CNC Abkant Bükme hızının ayarlanması esnasında büyük parçaların şekillendirilmesi ile birlikte hızın düşük tutulması önem kazanacaktır.

– CNC Abkant Büküm işlem esnasında alt ve üst tabakaları arasına el, kol ve vücudun diğer uzuvları uzatılmamasına dikkat edilmelidir.

CNC Abkant Büküm işleminin istenilen şekilde ilerlemesi için nasıl tutulması gerektiğine özen gösterilmelidir. Özellikle kısa parçalarda üst bölgeye parmakların gelmemesi bükme makinalarının yara vermeye neden olmamasını sağlayan dikkat edilmesi gereken temel unsurlardandır. Dikkatli bir şekilde CNC Abkant Büküm makinasının kullanılması sağlık açısından zarar görülmemesine ve işlerinde aksamamasını sağlamaktadır. 

İzmir Laser, imalat sektörüne hizmet vermek amacıyla İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. İzmir Laser alanında uzman ve tecrübeli personeliyle birlikte siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda kaliteden ödün vermeden, hem yurtiçi hem de yurt dışı ağırlıkta olmak üzere birçok sektöre hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için www.izmirlaser.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.