Yazılar

CNC Lazer Kesim Hizmeti ve Fiyatı

Açılımı ‘’Computer Numeric Control’’ olan CNC kesimin kullanım alanı ve avantajları oldukça geniştir. Deri, kumaş, dağıt, metal, pleksi ya da seramik gibi yüzeylerde azot, helyum ya da karbondioksit gibi gazlar aracılığıyla neredeyse sıfır deformasyonla işlem yapılabilmektedir.

CNC teknolojisinde çok küçük alanlarda oldukça detaylı kesme, delme ya da kazıma işlemleri gerçekleştirilebilir. Kullanımı yaygınlaştıkça ve teknolojik açıdan geliştirildikçe CNC lazer kesim maliyetleri de düşmektedir. Geleneksel yöntemlerde elde edilen ürünlerde fire oranı oldukça yüksektir. CNC lazer kesimin en büyük avantajlarından birisi de fire oranının sıfıra yakın olmasıdır. Özellikle kesim işleminde kesime maruz kalan yüzey oldukça küçük bir alan olduğu için, yüzeyde herhangi bir kayıp ya da bozulma da yaşanmaz.

Autocad ya da SolidCam programlarıyla hazırlanan bir projenin sıfıra yakın hata payı ile kesim, delme ya da kazıma işleminin yapılabilmesi, CNC lazer kesim hizmetinin hafif sanayide kullanılma oranını artırmıştır. Ürün tedariğinde nakitten ve zamandan tasarruf etmek projenin bel kemiğini oluşturduğu için CNC lazer kesimdeki hız ve kusursuz materyaller, belirlenen zaman planına uygun olarak temin edilir.

Başlangıçta çok kalın ve sert çelik gibi metallerin kesiminde aktif olarak kullanılsa da son yıllarda hobi ürünlerinin şekillendirilmesinde ya da süslenmesinde de CNC lazer kesim makineleri kullanılmaktadır. Magnet, anahtarlık ya da çeşitli eşyaların yapımında CNC lazer kullanımı ekstra bir aparata ya da ilave masraflara gerek duymadan neredeyse kusursuz işlemler yapılabilmektedir. CNC lazer kesimde uygulanacak işlemlere ve yüzeye göre fiyatlandırma yapılmaktadır. 

İmalat sektöründe Vizyonumuz lazer kesim, kaynak konstrüksiyon, talaşlı imalat, elektrostatik toz boya prosesleriyle makine imalat sanayinde kıran kırana rekabet eden, ürün ve hizmetlerini daha fikir aşamasındayken müşteri ihtiyaçlarını düşünerek ve bunların nasıl çözülebileceğini göz önünde bulundurarak oluşturan, müşterilerimizin bizi sadece kalite ve maliyetimizle değil geleceği öngörebilme kabiliyetimizle de tanıdıkları öncü bir firma olarak büyümektir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için www.izmirlaser.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.