Yazılar

Abkant Büküm Nasıl Yapılır?

Abkant büküm işlem detayları bilgisayar ortamında gerçekleşmektedir. Girilen veriler doğrultusunda CNC abkantta büküm işlemleri gerçekleşir. Tanımlanan veriler ise şu şekildedir: Talep edilen malzeme özellikleri büküm ölçüleri büküm açıları parça yönüne uygun şekilde operatörlerimiz tarafından makineye programlanarak belirtilen toleranslar içerisinde parçalar imal edilmektedir.

CNC Kullanım Şekli

Büküm işlemlerini gerçekleştiren operatörlerin her zaman dikkatli olması çok önemlidir. CNC abkant kullanma talimatına her zaman prensipli bir şekilde uymak gerekmektedir. Aksi takdirde el, bilek sıkışması ve diğer tehlikeli durumlar meydana gelebilir. Bu konu hakkında birçok firma, operatörlerin zarar görmemesi adına daima uyarı ve ikazlarda bulunmaktadır. Dikkat ile yapılan işler öncelikle operatörlerin zarar görmemesini ve teslim edilmesi gereken işlerin doğru bir zaman dilimi içerisinde teslim edildiğinin kanıtını gösterir.

CNC Abkant Tezgahı

Cnc Abkant büküm tezgahların avantajları birçok özelliği içerisinde barındırmaktadır. Avantajlarından bahsedecek olursak; 

– Çok sayılı bükümleri aynı anda yapabilme performansına sahiptir.

– Emniyetli ve kullanışlı yapısı ile büküm hızları ayarlanabilir şekildedir.

– Ölçüler makine kontrol paneline girmektedir.

– Otomatik ve hızlı bir ivme ile dayama ayarlaması yapılmaktadır.

İzmir Laser, imalat sektörüne hizmet vermek amacıyla İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. İzmir Laser alanında uzman ve tecrübeli personeliyle birlikte siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda kaliteden ödün vermeden, hem yurtiçi hem de yurt dışı ağırlıkta olmak üzere birçok sektöre hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için www.izmirlaser.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.