İzmir Laser Güvencesiyle: Kaynak Konstrüksiyon İşlemi

Kaynak Konstrüksiyon İşlemi Nedir?

Metal veya pleksi yüzeylerde birleştirme işlemi, kaynak konstrüksiyon olarak ifade edilir. Basınç veya ısının ya da ikisinin birden kullanılarak birbirinden farklı materyallerin birleştirilmesi veya tek bir parçaymış izlenimi verilmesi günümüzde tüm sektörlerde kullanılan parça ve aparatların bel kemiğini oluşturur.

Kaynak Konstrüksiyon Uygulaması İle Neler Yapılabilir?

Birinci Sanayi Devriminden günümüze sanayi faaliyetleri, gelişen teknoloji, üretim ve işleme cihazlarıyla ilerleme gösterebilmiştir. Metal sektörü içinde zamanla profesyonel bir meslek kolu ve hizmet türü haline gelen kaynak konstrüksiyon uygulaması otomotiv sektöründen uzay teknolojilerine kadar hemen hemen tüm sektörlerde kullanım alanı olan temel işleme faaliyetlerindendir.

Üretim ve montaj uygulamalarında metal veya termoplastik malzemeler, birbirlerine ark adı verilen bir malzemeyle birleştirilir. Birleştirilecek her malzemenin teknik ve yapısal özellikleri, ergime dereceleri, kaynak çeşitleri ve türleri de değişkenlik göstermektedir. Buradan hareketle, parçalar birleştiği vakit ortaya çıkan yeni materyal görüntü ve işlevsel anlamıyla farklılaşır.

Birleştirme işleminde birbiriyle tıpatıp aynı veya yakın alaşımdan oluşan malzemelerin seçilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra, elde edilecek şeklin layıkıyla oluşturulması için kaynak derecesinin ve uygun açıların önceden belirlenmesi, profesyonel ekip ve ekipmanlar aracılığıyla sağlanır. Her kaynak işleminde eser miktarda curuf birikir ve bir daha ayrılmamak üzere birleştirilen malzemelerin uzun ve orta vadeli kullanımında tekrar ayrışmaması için, curuf temizliğini sağlamada kullanılan özel ekipmanlar da vardır.

İzmir’de Kaynak Hizmeti Veren Öncü Firma: İzmir Laser!

Kaynak yöntemleri birleştirme işleminin yapılacağı yüzeye ve materyale göre değişiklik göstermektedir. İmalat sektöründe vizyonumuz lazer kesim, kaynak konstrüksiyon, talaşlı imalat, elektrostatik toz boya prosesleriyle makine imalat sanayinde kıran kırana rekabet eden, ürün ve hizmetlerini daha fikir aşamasındayken müşteri ihtiyaçlarını düşünerek ve bunların nasıl çözülebileceğini göz önünde bulundurarak oluşturan, müşterilerimizin bizi sadece kalite ve maliyetimizle değil geleceği öngörebilme kabiliyetimizle de tanıdıkları öncü bir firma olarak büyümektir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için www.izmirlaser.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir