Yazılar

Metal Kesim Hizmeti Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Metal, ahşap, pleksi ya da alüminyum malzemelerin birçok kullanım alanı ve değeri vardır. İnsan yaşamını kolaylaştırmaktan endüstriyel alanda üretimi sağlamaya kadar oldukça geniş bir yelpazede tercih edilen bu materyallerin kullanılabilir hale gelmesi için çeşitli işlemlere maruz bırakılması gerekmektedir. Kesme, bükme ya da birleştirme gibi çeşitli biçimlendirme işlemleri sonucu ortaya çıkan malzeme kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Yukarıda sayılan materyalleri işlemede ve şekillendirmede insan gücü her zaman yeterli olamamaktadır. Özellikle bir üründen çok sayıda ve kısa sürede edinmek için teknolojik bir cihaza ve o cihazı kullanarak istenilen ürünü eksiksiz ve kusursuz biçimde üretecek profesyonel kişilere ihtiyaç vardır. Tüm bunlardan hareketle metal kesim hizmeti almak isteyenlerin firma seçiminde dikkat etmesi gereken birkaç önemli husus vardır.

Gerekli cihaza, personele ve iş deneyimine sahip olması: Metal kesim geleneksel yöntemlerin geride bırakıldığı profesyonel ve otomatize bir hizmet türünü ifade etmektedir. Günümüzde küçük ve detaylı işlemler gerektiren ihtiyaçlar için oldukça hassas uygulamalar yapabilen son teknoloji ürünler mevcuttur. Müşterilerin ihtiyaç duyduğu formda, adette ve zamanda ürünler çeşitli teknik çizim programları ve ileri düzey kesim makineleri ile mümkündür. 

Proje teslim tarihini belirleyebilmesi ve belirlenen tarihe uyması: Projenin ölçeği farketmeksizin alınacak hizmetin belirlenmiş bir zaman aralığında sağlanması ve teslim edilmesi hayati önem taşımaktadır. Bir ürün gamında müşterinin ihtiyaç duyduğu zamanda ve koşulda teslimatın gerçekleştirilmesi hem müşteriyi hem de hizmet sağlayıcıyı karşılıklı olarak memnun eden bir faaliyet olacaktır. Yapılan ön görüşmede ve sözleşmede tüm aşamaların ve teslimat bilgilerinin detaylı biçimde belirtilmesi gerekmektedir.

Hizmetin detayları hakkında yeterli bilgilendirmenin sağlanması: Kesim hizmetinde sektörel bilginin önemi azımsanmayacak derecede büyüktür. Firma sahipleri ihtiyaç duydukları hizmetin detayları hakkında teknik bilgiye sahip olamayabilir; buna bağlı olarak, vakit ve nakit kaybı yaşanabilmektedir. Bu tür mağduriyetlerin yaşanmaması için tercih edilecek metal kesim hizmeti veren firmaların müşterilerini, ihtiyaçları olan her bir öğe için bilgilendirmesi gerekmektedir. 

Maliyet ve teslimat detaylarını sunabilmesi: Kullanılan yüzey, yapılacak işlem ve edinilecek malzeme gibi birçok etmen, metal kesim hizmetinde maliyetleri etkilemektedir. Buradan hareketle yapılacak işlemlerin şeffaf biçimde müşteriye sunulması; müşterinin, sürpriz fiyatlandırmalara maruz bırakılmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra üretim ve işleme faaliyetleri kadar nakliye işlemi de oldukça önemlidir. Nakliye ve paketleme, müşterinin gereksiz yere harcama yapacağı paketlemelerden uzak ve ürünün herhangi bir dezenformasyona uğramasını engelleyecek biçimde olmalıdır. 

İzmir’de faaliyet gösteren İzmir Laser Oktay Atıcı tarafından imalat sektöründe hizmet vermek için İzmir Atatürk Organize Sanayii Bölgesinde kurulmuştur. Kalitesi, güvencesi, deneyimli personeli, yılların kazandırmış olduğu tecrübesi ve yeni nesil teknoloji makineleri ile yurt içi ve dünya çapında değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için www.izmirlaser.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.